×

Kustutamata lubi

Nordkalk toodab Karinu karjääri lubjakivist kvaliteetset kustutamata lupja erinevates fraktsioonides alates jahvatatud kuni peenestatud pulbri ja segatoodeteni.

Nordkalk AS toodab Rakke tehases mitut liiki kustutamata lupja:
Jahvatatud kustutamata lubi
Purustatud kustutamata lubi
Kustutamata tükklubi

Kustutamata lupja tehakse purustatud ja sorteeritud lubjakivist kuumutades ning jagades seda šahtahjus.

Kustutamata lupja toodetakse purustatud ja sorteeritud lubjakivist teda šaftahjus põletades.
Šahtahjus põletamisel (~1000-1100 °C temperatuuri juures)  laguneb lubjakivi (CaCO3) kaltsiumoksiidiks ehk kustutamata lubjaks (CaO) ja süsihappegaasiks (CO2). Ajaliselt protsess kestab umbes 24-36 tundi.

Kustutamata lubja käitlemine ja hoiustamine nõuab kõigi ohutusreeglite järgimist, sest tegemist on kergesti reageeriva ainega. Veega kokkupuutumisel reageerib CaO ägedalt eraldades soojust. Protsessi tulemusena tekib kustutatud lubi ehk Ca(OH)2.

Kasutusvaldkonnad


Vaata Lubjakivi Lubjakivi pulber Granuleeritud lubjakivi Kustutamata lubi Kustutatud lubi Ultrafine PCC Vollastoniit
Vaata
Lubjakivi Lubjakivi pulber Granuleeritud lubjakivi Kustutamata lubi Kustutatud lubi Ultrafine PCC Vollastoniit

Kasutame küpsiseid, et pakkuda teile parimat Interneti-kogemust. Nõusoleku andmisel nõustute küpsiste kasutamisega vastavalt meie küpsiste poliitikale.

Privacy Settings saved!
Privaatsusseaded

Kui külastate mõnda veebisaiti, võib see salvestada või hankida teavet teie brauseris, enamasti küpsiste kujul. Siin saate juhtida oma isiklikke küpsiseteenuseid.


Kasutame oma saidi toimimiseks olulisi küpsiseid. Samuti sooviksime seada valikulisi jõudlusküpsiseid, mis aitavad meil seda täiustada. Me ei sea valikulisi küpsiseid, kui te neid ei luba. Selle tööriista kasutamine seab teie seadmesse küpsise, mis jätab teie eelistused meelde.

Olulised küpsised võimaldavad põhifunktsioone, nagu turvalisus, võrguhaldus ja juurdepääsetavus. Saate need keelata, muutes oma brauseri seadeid, kuid see võib mõjutada veebisaidi toimimist.

Keelduge kõigist teenustest
Nõustuge kõigi teenustega