×
Vaata

Tselluloos & paber

Lubi tselluloosi tootmises

Kustutamata lubjal on keskne roll kaasaaegse tselluloositehase suletud kemikaaliringes. Tänu lubjale saavad keetmisprotsessis kasutatavad kemikaalid ringelda tselluloositehase taaskasutuses, vähendades nii keskkonnamõju. Lubjatarnijatelt oodatakse puhast ja homogeenset lupja ning usaldusväärseid tarneid, kuna hetkelised koguste nõudlused võivad olla märkimisväärsed.

Tonni tselluloosi tootmiseks on vaja umbes 250 kg kustutamata lupja. Tavapäraselt asendatakse 3-4 % uue lubjaga, kuna peamine osa lubjast taaskasutatakse kemikaalide ümbertöötluses.

Tselluloositööstus kasutab ka lubjatooteid reovee puhastamiseks. Selleks eesmärgiks toodab Nordkalk kustutamata ja kustutatud lupja ning lubjakivi pulbrit.

Jahvatatud kaltsiumkarbonaat

Paberi- ja kartongitööstused kasutavad lubjapõhiseid kattepigmente ja täitematerjale näiteks GCC (jahvatatud kaltsiumkarbonaat). GCC-d tehakse kontsentreeritud ja peenjahvatatud kaltsiumkarbonaadist ning seda kasutatakse kvaliteetse paberi, kartongpakendite ja tselluloosil põhineva paberi valmistamiseks.

Sadestatud kaltsiumkarbonaat

PCC-d (sadestatud kaltsiumkarbonaat) tehakse kustutamata lubjast. Seda kasutatakse peamiselt täitematerjalina kvaliteetses paberis näiteks koopiapaberis, kus heledus ja läbipaistmatus on olulised omadused.

Kui teil on meie toodete ja teenuste kohta küsimusi, võtke ühendust meie klienditeenindusega, täites vormi.
Teiega võetakse ühendust esimesel võimalusel.
  Kasutusala
  Kasutame küpsiseid, et pakkuda teile parimat Interneti-kogemust. Nõusoleku andmisel nõustute küpsiste kasutamisega vastavalt meie küpsiste poliitikale.

  Privacy Settings saved!
  Privaatsusseaded

  Kui külastate mõnda veebisaiti, võib see salvestada või hankida teavet teie brauseris, enamasti küpsiste kujul. Siin saate juhtida oma isiklikke küpsiseteenuseid.


  Kasutame oma saidi toimimiseks olulisi küpsiseid. Samuti sooviksime seada valikulisi jõudlusküpsiseid, mis aitavad meil seda täiustada. Me ei sea valikulisi küpsiseid, kui te neid ei luba. Selle tööriista kasutamine seab teie seadmesse küpsise, mis jätab teie eelistused meelde.

  Olulised küpsised võimaldavad põhifunktsioone, nagu turvalisus, võrguhaldus ja juurdepääsetavus. Saate need keelata, muutes oma brauseri seadeid, kuid see võib mõjutada veebisaidi toimimist.

  Keelduge kõigist teenustest
  Nõustuge kõigi teenustega