×
Vaata Planeedi heaks Inimeste heaks Tegevusjuhend Jätkusuutlikkuse aruandlus 
Vaata
Planeedi heaks Inimeste heaks Tegevusjuhend Jätkusuutlikkuse aruandlus 

Me hoolime planeedist 

Meie eesmärk on kasvatada oma lahenduste positiivset keskkonnamõju ehk suurendada nn keskkonna käejälge ning vähendada oma tegevuse kahjulikke mõjusid. Selles töötame välja uusi keskkonnasõbralikke lahendusi, vähendame kliimaheidet, püüdleme energia- ja materjalitõhususe poole ning minimeerime meie tegevuse mõju bioloogilisele mitmekesisusele ning maa- ja veekasutusele. 

Tahame suurendada oma nn keskkonna käejälge

Suurendame jätkusuutlike lahenduste osakaalu

Nordkalki lahenduste positiivsed keskkonnamõjud on näiteks: vähem heidet õhku (suitsugaaside puhastamine), vähem kahjulikke heitmeid suublatesse (olme- või tööstusreovee puhastamine), väiksemas koguses toitainete sattumine põllumajandusest veesüsteemidesse (struktuuride lupjamine) ning järvede ja märgalade seisundi parandamine lupjamise kaudu (keskkonna lupjamine).

Töötame välja uusi, keskkonnasõbralikke lahendusi meie klientide protsesside jaoks. Praktikas tähendab see näiteks uusi ringlahendusi, süsiniku jalajäljeta või väikese süsiniku jalajäljega lahendusi või lahendusi, mis asendavad meie klientide protsessides kahjulikumate kemikaalide kasutamist.

 

Loe lähemalt meie jätkusuutlikkuse aruandest.

 

Kliima muutub ja muutume ka meie

Meie eesmärk on saavutada fossiilivaba tegevus 2040 aastaks.

Oleme pühendunud oma tegevuse süsinikdioksiidi heidete vähendamisele. Ambitsioonikad eesmärgid, mis on kooskõlas meie omaniku SigmaRoci eesmärkidega, on määratletud pikaajalises tegevuskavas nimega eLIMEnate. 2035. aastaks kasutavad kõik meie üksused (s.o karjäärid ja jahvatustehased) fossiilkütustevaba kütust. 2038. aastaks tahame saavutada fossiilivaba kustutamata lubja tootmise ja süsinikuneutraalsuse.

Meie eesmärk on saavutada fossiilivaba tegevus ja Net Zero 2040. aastaks.

Loe lähemalt meie jätkusuutlikkuse aruandest.

 

Loodusele tagasi andmine

Vähendame oma kahjulikku mõju loodusele

Kaevandame looduslikku maavara, lubjakivi, ning töötleme seda purustamise, jahvatamise ja kaltsineerimise teel. Avatud karjääride ja allmaakaevanduste kaevandamine ja käitamine muudab maastikku, hõlmab veevoolude juhtimist ning mõjutab kohalikku elurikkust. Kaevandamise järgses faasis saab aga keskenduda maakasutusele ja bioloogilise mitmekesisuse taastamisele. Meie eesmärk on minimeerida oma tegevuse kahjulikke mõjusid pidevate rehabilitatsioonimeetmete, veekasutuse hoolika planeerimise ja aktiivse bioloogilise mitmekesisuse taastamisega.

Loe lähemalt meie jätkusuutlikkuse aruandest.

Lubjakivi on meie hinnatud aare

Kasutame ära enam kui 90% kaevandatud materjalidest

Meie jaoks tähendab ressursiteadlikkus kõigi kaevandatud materjalide võimalikult tõhusat ärakasutamist ning esmaste materjalide asendamist sekundaarsete kaltsiumipõhiste toodetega, mis on valmistatud nii meie sise- kui ka välisturult hangitud materjalidest. Suurendades meie tegevuse materjalitõhusust ja juurutades rohkem ringmajanduse lahendusi, saame kaevandada vähem kivi, mis tekitab vähem jäätmeid.

2021. aastal õnnestus meil ära kasutada 95% kõigist kaevandatud materjalidest. Meie eesmärk on 100% materjalisäästlikkus aastaks 2027.

 

Loe lähemalt meie jätkusuutlikkuse aruandest.

 

 

Kuidas me haldame jätkusuutlikkust

Kasutame küpsiseid, et pakkuda teile parimat Interneti-kogemust. Nõusoleku andmisel nõustute küpsiste kasutamisega vastavalt meie küpsiste poliitikale.

Privacy Settings saved!
Privaatsusseaded

Kui külastate mõnda veebisaiti, võib see salvestada või hankida teavet teie brauseris, enamasti küpsiste kujul. Siin saate juhtida oma isiklikke küpsiseteenuseid.


Kasutame oma saidi toimimiseks olulisi küpsiseid. Samuti sooviksime seada valikulisi jõudlusküpsiseid, mis aitavad meil seda täiustada. Me ei sea valikulisi küpsiseid, kui te neid ei luba. Selle tööriista kasutamine seab teie seadmesse küpsise, mis jätab teie eelistused meelde.

Olulised küpsised võimaldavad põhifunktsioone, nagu turvalisus, võrguhaldus ja juurdepääsetavus. Saate need keelata, muutes oma brauseri seadeid, kuid see võib mõjutada veebisaidi toimimist.

Keelduge kõigist teenustest
Nõustuge kõigi teenustega