×
Vaata

Metall & mäetööstus

Tihe koostöö erinevate protsessidega

Lubi on oluline kemikaal erinevate mäetööstuse protsesside reguleerimises. Kustutamata ja kustutatud lupja ning ka jahvatatud lubjakivi kasutatakse rikastustehastes ja metalli kaevandamises.

Rikastustehased kasutavad sageli pH taseme reguleerimiseks kustutamata või kustutatud lubjast tehtud lubjapiima. Nõutaval tasemel pH taseme hoidmine tagab kõrge väärtusega saagi kaevandusest.

Lubjatooteid vajatakse ka kasutuskõlbmatu või liigse tööstusliku vee, üleujutus- või vihmavee puhastamiseks enne loodusesse tagasilaskmist. Lubi tõstab pH taset ning sadestab jäätmealas metallid, mis on lahustunud vees. Lubjakivi kasutatakse sageli jäätmealade ehitamiseks ja pärast kaevanduse sulgemist selle katmiseks.

Lisaks on lubi oluline toode maa-alusel kaevandamisel. Lubi parandab täitematerjalide stabiliseerimist, tugevdab täidetud konstruktsioone ning vähendab varinguohtu.

Meie mitmekülgne tootevalik koos meie asjatundlikkusega on kasutusel kogu protsessi vältel, maa alt rafineerimiseni.

Raudne kompetents

Paljusid Nordkalki lubjatooteid kasutatakse rauamaagi töötlemisel teraseks. Iga tonni terase tootmine nõuab rohkem kui 50 kg kustutamata lupja. Lubi moodustab väga aluselise räbu, mis puhastab rauamaagi, et moodustada pärast keerulist protsessiahelat lõplik terastoode.

Rauamaagipelletid on stabiilsed ja homogeensed, mille tõttu on neid kerge transportida ja kõrgahju laadida. Lubjakivi ja lupja kasutatakse rauamaagipelletite tegemiseks. Kõrgahju alternatiivtoormaterjal on rauamaagisete. Settele lisatud lubjakivi ja lubi reageerivad mustusega ja tasakaalustavad toormalmi tootmise räbu kompositsiooni.

Pelletid ja/või sete laaditakse koos lubjakivi ja koksiga kõrgahju. Kõik toormaterjalid sulavad toormalmiks ja räbuks. Usaldusväärsed toormaterjalid nagu hea kvaliteediga lubjatooted on vajalikud efektiivse kõrgahju tegevuse efektiivsuse säilitamiseks ja kõrgkvaliteediliseks toormalmiks.

Üleliigne väävel ja fosfor eemaldatakse toormalmist spetsiaalsete lubjatoodete abil. Sellisteks toodeteks on peen kustutamata lubja pulber, millele on lisatud jahvatatud lubjakivi. Terase valmistamise protsessides sulatatakse ümbertöödeldud metall ja/või toormalm, räbusti ja tükklubi ahjus üles. Hapnikkonverterprotsessis kasutatakse peamise metallikandjana toormalmi ja elektrikaarahjudes ümbertöödeldud metalli. Lubi tekitab sulatusprotsessis räbu, mis omakorda kogub endasse terases leiduvad lisandid.

Kopametallurgiat kasutatakse peamiselt terase koostise ja temperatuuri reguleerimiseks enne valu. Lubjatooted sulavad ja moodustavad kopas olevale terasele puhastava pinnaräbu. Räbu vähendab tõhusalt soojakadu töötlemise ajal.

Lõpuks valatakse lubjaga puhastatud teras pidevvaluprotsessis plaadiks või valtstoorikuks, mida töödeldakse edasi lõpliku terastoodete saamiseks.

Kõige sobivama lubjatoote valimine tagab lihtsa protsessikontrolli, mis aitab saavutada soovitud kvaliteeti – ja säilitada madalaid protsessikulusid.

Kui teil on meie toodete ja teenuste kohta küsimusi, võtke ühendust meie klienditeenindusega, täites vormi.
Teiega võetakse ühendust esimesel võimalusel.
  Kasutusala
  Kasutame küpsiseid, et pakkuda teile parimat Interneti-kogemust. Nõusoleku andmisel nõustute küpsiste kasutamisega vastavalt meie küpsiste poliitikale.

  Privacy Settings saved!
  Privaatsusseaded

  Kui külastate mõnda veebisaiti, võib see salvestada või hankida teavet teie brauseris, enamasti küpsiste kujul. Siin saate juhtida oma isiklikke küpsiseteenuseid.


  Kasutame oma saidi toimimiseks olulisi küpsiseid. Samuti sooviksime seada valikulisi jõudlusküpsiseid, mis aitavad meil seda täiustada. Me ei sea valikulisi küpsiseid, kui te neid ei luba. Selle tööriista kasutamine seab teie seadmesse küpsise, mis jätab teie eelistused meelde.

  Olulised küpsised võimaldavad põhifunktsioone, nagu turvalisus, võrguhaldus ja juurdepääsetavus. Saate need keelata, muutes oma brauseri seadeid, kuid see võib mõjutada veebisaidi toimimist.

  Keelduge kõigist teenustest
  Nõustuge kõigi teenustega