×

Uudised

Nordkalki uus omanik: Nordkalk jätkab arenguteekonda Sigmaroci osana

SigmaRoc PLC, Suurbritannia kaevandusettevõtete kontsern ja Rettigi kontsern teatasid täna, et nad allkirjastasid lepingu, mille kohaselt omandab SigmaRoc Nordkalk korporatsiooni Rettigi kontsernilt. Tehingu osana saab Rettigi kontsernist Londoni börsil (AIM Market) noteeritud SigmaRoc-i suurosanik. Nordkalki tegevused jätkuvad nagu seni ning meie kliendi- ja tarnelepingutesse ja kontaktisikute nimistusse ei ole uue omaniku tõttu muudatusi kavandatud. 

„See on Nordkalkile hea uudis. SigmaRoc on Nordkalkile ideaalne uus omanik, kellel on meie valdkonnas piisavalt kogemusi ja soov meie tegevusi edasi arendada. Jätkame Nordkalkina ning keskendume praegustele turgudele ja tegevustele. Sammume edasi mööda valitud rada ja jätkame olemasoleva strateegia ja äriplaani elluviimist,“ ütles Paul Gustavsson. 

„Viimastel aastatel oleme pingutanud kasumliku, kasvava ja jätkusuutliku ettevõtte ülesehitamise nimel, millel on motiveeritud ja kaasatud töötajad. Tänane teade on tõend meie edusammude kohta ja ootan huviga meie arenguteekonda SigmaRoci osana. Peame kõik tundma uhkust seniste saavutuste ja asjaolu üle, et SigmaRoc näeb Nordkalkis ja meie töötajates suurt potentsiaali,“ jätkab Paul. 

Nordkalk teenindab oma kliente jätkuvalt praeguse nime, ettevõtte ja turgudega. Pärast tehingu lõpule viimist moodustab Nordkalk SigmaRoci sõltumatu Põhja-Euroopa platvormi ja lisab kontserni toodangusse lubjakivi põhitooted. Nordkalki juhtkond jääb samaks ja esimehena jätkab Paul Gustavsson, kes liitub kontserni juhtivkomiteega. 

„Soovime aidata Nordkalki tema jätkuva edu teekonnal, mil põlistame Nordkalki 120-aastast ajalugu, nime ja edusamme. Nordkalk on Põhja-Euroopas oma turgudel juhtiv kõrgetasemeline ettevõte ja sellisena sobib see suurepäraselt SigmaRoci osta-ja-ehita-strateegiaga. Viimastel aastatel Nordkalkis ette võetud edukas arendustöö on muljet avaldav ja meie soov on toetada Nordkalki arengut üleminekul järgmisesse etappi. Samuti tervitame Rettigi kontserni, kes on nüüd SigmaRoc-i suurosanik,“ ütles Max Vermorken, SigmaRoci tegevjuht. 

„Rettigi kontserni juhtimise all on Nordkalk näidanud nii pikaajalist pühendumist jätkusuutlikkusele kui ka sügavalt juurdunud uuendusmeelsust, mille tõendiks on aasta-aastalt turule toodud lisandväärtusega lahendused. Viimane asjaolu on märk pikaajalisest koostööst klientidega. Neid omadusi soovime kindlasti hoida ja edasi arendada,“ jätkab Max Vermorken

Rettigi kontsern on olnud Nordkalki omanik alates 2003. aastast. Viimaste aastate jooksul on Nordkalk välja töötanud uue strateegia ja teinud läbi väga eduka muutumise, jätkates samal ajal toodete ja teenuste täiustamist. 

„Mul on olnud au töötada koos Nordkalki juhtkonna ja nõukoguga, arendades ettevõttest oma ala parima ettevõtte. Tänapäeval on Nordkalk kulude suhtes konkurentsivõimeline, tulevikku suunatud ja selge strateegiaga ettevõte, mille eesmärk on luua pikaajalist väärtust. Olen kindel, et leidsime ettevõttele suurepärase uue omaniku ja samas elevil, et jätkata teekonda SigmaRoci suurosanikuna. See tehing toetab Rettigi kontserni jätkuvat muutumist ja meie reinvesteering SigmaRocisse sobib hästi kokku meie investeerimisstrateegiaga,“ kinnitas Rettigi kontserni tegevjuht ja Nordkalki nõukogu esimees Matts Rosenberg

Tehingu lõpule viimiseks on vaja asjakohaste ametiasutuste tavapärast monopolivastast kinnitust, mille loodame saada 2021. aasta kolmandas kvartalis. Samuti ootame tehingule SigmaRoci erakorralise üldkoosoleku kinnitust ja tehingu rahastamiseks suunatud aktsiate emissiooni. SigmaRoc kavatseb üldkoosoleku kokku kutsuda 2. augustil 2021. 

Lisateave:
Nordkalk:
Paul Gustavsson, Nordkalk, tegevjuht
Tel: +358 50 385 8670 (Nordkalk Communications)


SigmaRoc:
Max Vermorken, SigmaRoc, tegevjuht


Rettigi kontsern:
Matts Rosenberg, Rettigi kontsern, tegevjuht
Tel: +358 40 745 5276 

uudised

uudised

rohkem uudiseid

Kasutame küpsiseid, et pakkuda teile parimat Interneti-kogemust. Nõusoleku andmisel nõustute küpsiste kasutamisega vastavalt meie küpsiste poliitikale.

Privacy Settings saved!
Privaatsusseaded

Kui külastate mõnda veebisaiti, võib see salvestada või hankida teavet teie brauseris, enamasti küpsiste kujul. Siin saate juhtida oma isiklikke küpsiseteenuseid.


Kasutame oma saidi toimimiseks olulisi küpsiseid. Samuti sooviksime seada valikulisi jõudlusküpsiseid, mis aitavad meil seda täiustada. Me ei sea valikulisi küpsiseid, kui te neid ei luba. Selle tööriista kasutamine seab teie seadmesse küpsise, mis jätab teie eelistused meelde.

Olulised küpsised võimaldavad põhifunktsioone, nagu turvalisus, võrguhaldus ja juurdepääsetavus. Saate need keelata, muutes oma brauseri seadeid, kuid see võib mõjutada veebisaidi toimimist.

Keelduge kõigist teenustest
Nõustuge kõigi teenustega