×

Lupjame sinu põllumaad viljakaks

Selleks, et põllumulla saagipotentsiaal oleks võimalikult kõrge, tuleb pöörata tähelepanu mulla reaktsioonile. Erinevad põllukultuurid on mullareaktsiooni suhtes erineva nõudlusega, kuid enamus kultuure vajavad soodsaks elutegevuseks neutraalset reaktsiooni.

Lupjamisest üldiselt
Sõltuvalt H+ ja OH- ioonide konsentratsiooni vahekorrast mullas saame määrata, kas keskkond on happeline, aluseline või neutraalne. Happelise keskkonna mõju taimedele avaldub mulla taimetoiteelementide liikuvuse ja mikroorganismide aktiivsuse kaudu. Mullaorganismide aktiivsus ning põhiliste toiteelementide omastatavus on happelises keskkonnas madalam, raskemetallide liikuvus aga suurem. Suur osa Eesti pinnasest on juba looduslikult happeline, seega pH taseme tõstmine mullas on äärmiselt vajalik, kui soovitakse saavutada võimalikult suur saagikus ja sobilik keskkond vilja kasvatamiseks.

Nordkalki lupjamisteenus
Omame aastate pikkust kogemust lupjamisteenuse osutamises. Pakume põllumeestele täisteenust kogu Baltikumis. Oleme arendanud oma lupjamisteenuse põllumehe jaoks nii mugavaks, et põllumehel endal tuleb:

1. Võtta vastu otsus lupjamisteenuse tellimise osas
2. Näidata meile oma põllud ette
3. Kokku leppida aeg töö teostamiseks. 
 
Kogu töö sh logistika teeme ära meie.

Kaasaegne lupjamisteenus
Selleks, et töö põllul saaks tehtud vajaduspõhiselt, on meie külvikud varustatud GPS seadmetega. Kui põllult on eelnevalt võetud mullaproovid ja pH olukord erinevatel aladel on kõikuv, siis tänu GPS-tehnoloogial põhinevale ketaslaoturile oleme suutelised teostama lupjamist vajaduspõhiselt. Selline täppistöö annab meile võimaluse teostada oma teenust efektiivselt ja professionaalselt.

Nordkalk liming service_1

Põldude lupjamiseks kasutame looduslikku päritolu lubjakivijahu, mis oma olemuselt on puhas CaCO3. Kuna tegemist on loodusliku materjaliga, siis lisaks tavapõllundusele sobib kasutada meie põllulupja ka mahepõllunduses, mis omab ka vastavat tunnustust (võib kasutada mahepõllumajanduses kooskõlas määrusega (EÜ) nr 834/2007 ja (EÜ) NR 889/2008). Paraku ei ole iga lubjakivi sobiv muldade neutraliseerimiseks. Põhjus peitub lubjakivi struktuuris. Näiteks ehituskiviks sobilik lubjakivi on oluliselt kõvema struktuuriga ja selle neutraliseerimisvõime ning reaktiivsus võivad olla tunduvalt madalamad võrreldes meie poolt kasutatava Karinu karjääri lubjakiviga.

Nordkalk lupjamine_talv.jpg

Teostame töid aastaringselt

Nordkalki lubiväetise eelised

» Suurem saak
» Väiksemad fosforikaod
» Struktuurilt ühtlasem põld
» Väiksem veotakistus
» Võimaldab kasvatada nõudlikke sorte
» Väiksem lisaväetamise vajadus
»  sobilik kasutada mahepõllunduses

Kasutame küpsiseid, et pakkuda teile parimat Interneti-kogemust. Nõusoleku andmisel nõustute küpsiste kasutamisega vastavalt meie küpsiste poliitikale.

Privacy Settings saved!
Privaatsusseaded

Kui külastate mõnda veebisaiti, võib see salvestada või hankida teavet teie brauseris, enamasti küpsiste kujul. Siin saate juhtida oma isiklikke küpsiseteenuseid.


Kasutame oma saidi toimimiseks olulisi küpsiseid. Samuti sooviksime seada valikulisi jõudlusküpsiseid, mis aitavad meil seda täiustada. Me ei sea valikulisi küpsiseid, kui te neid ei luba. Selle tööriista kasutamine seab teie seadmesse küpsise, mis jätab teie eelistused meelde.

Olulised küpsised võimaldavad põhifunktsioone, nagu turvalisus, võrguhaldus ja juurdepääsetavus. Saate need keelata, muutes oma brauseri seadeid, kuid see võib mõjutada veebisaidi toimimist.

Keelduge kõigist teenustest
Nõustuge kõigi teenustega